Mokesčiai

NARIO MOKESTIS, KITI TIKSLINIAI MOKESČIAI

2021m.

Nario mokesčio dydį apsprendžia visuotinis sodo bendrijos narių susirinkimas. Nario mokesčio dydis sodininkų nutarimu yra pasirinktas etalonas- tai 1 aras.

2021 m – 1 aras naudojantiems vasaros vandenį 9 Eur  (pvz: 6 arų sklypui 54 Eur, 10 arų sklypui 90 Eur)

2021 m – 1 aras nenaudojantiems sodo sistemos vandens 8 Eur (pvz: 6 arų sklypui 48 Eur; 10 arų sklypui 80 Eur)

————————-

2020m.

Nario mokesčio dydį apsprendžia visuotinis sodo bendrijos narių susirinkimas. Nario mokesčio dydis sodininkų nutarimu yra pasirinktas etalonas- tai 1 aras, kuris įvertinamas pinigine išraiška ir padauginus iš turimos žemės kiekio gaunamas nario mokesčio dydis. (Pvz.: 1 aras-5 eur x 6a. 30 eur.) Bet tai nėra žemės mokestis. Iš šio mokesčio yra apmokomos visų samdomų darbuotojų darbas, pirmininko, buhalterio, santechniko, pagalbinių darbininkų socialinis draudimas. Apmokamos ūkio išlaidos, dokumentų gamybą, siunčiamų registruotų ir paprastų laiškų siuntimas, dokumentų persiuntimas, vandentiekio remontas, bendrųjų plotų priežiūros reikmės, sunaudota elektros energija, nario mokestis Vilniaus susivienijimui “SODAI” bei išlaidos, skirtos kelių einamajam remontui ir kitiems smulkiems gerovės projektams, patvirtintiems visuotinio susirinkimo metu. Ne bendrijos nariai, turintys sklypą SB “Vairas” ribose vietoj nario mokesčio apmoka pateiktą sąskaitą faktūrą metų pabaigoje, kuri sudaroma atsižvelgiant į realias išlaidas tenkančias sklypo plotui.

 

Tikslinis mokestis – tai rinkliava konkrečiam tikslui, pvz. kelio asfaltavimui. Jo dydį ir rinkimą nusprendžia visuotinis sodo bendrijos narių susirinkimas. Jis taikomas tiek bendrijos nariams, tiek neįstojusiems į bendriją bet turintiems sklypą SB “Vairas” ribose. Tikslinio mokesčio dydis nustatomas vienam arui ir proporcingai taikomas pagal sklypo plotą.

 

Šiais 2020 metais mokesčiai vienam arui prisijungusiems prie vasarinio sodo vandens yra šie:
Sodo nario mokestis – 5 Eur / a.;
Tikslinis mokestis savivaldybės remiamo 50/50 pagrindinio pravažiavimo asfaltavimo 3 ir 4 etapui -20 Eur / a.;
Tikslinis mokestis likusiai Pupojų sodų centrinei gatvei padengti -2.5 Eur / a.

 

Šiais 2020 metais mokesčiai vienam arui atsisakiusiems vasarinio sodo vandens yra šie:
Sodo nario mokestis – 4 Eur /1 a.;
Tikslinis mokestis savivaldybės remiamo 50/50 pagrindinio pravažiavimo asfaltavimo 3 ir 4 etapui -20 Eur /1 a.;
Tikslinis mokestis likusiai Pupojų sodų centrinei gatvei padengti -2.5 a

 

Pavyzdžiui, už standartinį 6 a. sklypą 2020 m. rinkliava bendrijos nariams prisijungusiems prie vandens yra 165 Eur, atsijungusiems nuo vandens – 159 Eur. Ne nariams vietoj nario mokesčio bus pateikta sąskaita pagal konkrečias bendrijos sąnaudas tenkančias jų nuosavybės plotui.

 

Nestandartiniai sklypai perskaičiuojami pagal atitinkamą sklypo plotį, kuris fiksuojamas iš Registrų centro arba Gen. plano.

————————-

Informacija tiems kas vis dar nesumokėjo tikslinio mokesčio apšvietimo montavimo darbams (skelbta 2019m.) – už kiekvieną arą 10,33 Eur ( Pvz. 6 arų skypas 62 Eur)

 

Informacija tiems kas vis dar nesumokėjo tikslinio mokesčio asfaltavimo darbams (skelbta 2018m.) – už kiekvieną arą 23,33 Eur ( Pvz. 6 arų skypas 140 Eur)

 

Informacija tiems kas vis dar nesumokėjo tikslinio mokesčio apšvietimo planavimo darbams (skelbta 2018m.) – už kiekvieną arą 1,67 Eur ( Pvz. 6 arų skypas 10 Eur)

 

Informacija tiems kas vis dar nesumokėjo tikslinio mokesčio įvažiavimo dangos darbams (skelbta 2015m.) – iš kiekvieno sodininko  – po 10 eurų.

 

Kilus klausimamas dėl einamojo mokėjimo ar skolos, rašykite sbvairas@gmail.com

Comments are closed.